EN

TEKNİK MAKALELER

Teknoloji Dış Kaynak Kullanımında Etkin Listeleme

Teknoloji dış kaynak kullanımına olan talep, özellikle BT sektöründe artmaya devam ediyor. Yazılım geliştirme, dijital pazarlama ve veri analitiği gibi hizmetler, iş dünyasının tüm dünyada büyümesi için hayati önem taşıyor ve en çok talep gören rollerde üst düzey yetenekler için rekabet her zamankinden daha sıcak.
Ek olarak, teknolojideki muazzam ilerlemeler sonucunda, bireylerin birden fazla uzmanlık alanını kapsayan “Ne iş olsa yaparım” diyen kişilerden belirli alanlarda uzmanlaşan kişilere dönüştüğü görülüyor. Bu durum, üst düzey BT yetenekleri arayan yöneticiler için bir sorun teşkil ederken, aynı zamanda dış kaynak kullanımının geleceği olmayı vaat eden modern bir çözümün geliştirilmesine de yol açtı - etkin listeleme.
Etkin Listeleme, adayları değerlendirmek ve yerel pazarınızın dışından en iyi yetenekleri belirlemek için en etkili yöntemlerden biridir. Aradığınız becerilere ve niteliklere odaklanarak doğrudan işe alım aramanızın en önemli noktasına ulaşmanızı sağlar.
 

Etkin listeleme nedir?

Etkin listeleme, teknoloji sektöründe dış kaynak kullanımının geleceğidir. Esasen, size zaman kazandırmak ve dış kaynak sorunlarınızı daha kısa sürede çözmenize yardımcı olmak için diğer potansiyel adayları ortadan kaldırmanın basit bir yöntemidir.
Etkin liste, adından da anlaşılacağı gibi, bir web sitesinde bulunan hazır yeteneklerin bir listesidir. Bu kişilere dünyanın herhangi bir yerinden istediğiniz zaman erişebilirsiniz. Farklı zaman dilimlerinde çalışırken her zaman uzun ve karmaşık bir süreç olan gereksinimlerinizi tartışmak için bir kişiyle iletişim kurma ihtiyacınızı ortadan kaldırır.
Ayrıca, bir başkasının arama yapması ve bir dizi potansiyel adayla size geri dönmesi ihtiyacını da ortadan kaldırır. Şimdi, ilk başta bunun istihdam aracılığı işi olduğunu düşünebilir ve bu sürecin size nasıl zaman kazandırdığını merak edebilirsiniz. Ancak adayları ve ekli CV'leri aldığınızda ne olacağını bir düşünün. Daha sonra bunları gözden geçirmek için zaman harcamanız gerekir - ve her zaman gereksinimlerinize tam olarak uymayan birkaç tane aday olacaktır. Ama yine de onları tanımanız zaman alır.
Etkin listeleme, kontrolü size veren farklı bir şekilde çalışır. Bir etkin listeye eriştiğinizde, genellikle ajansın en çok talep gören roller için uygun olarak belirlediği bir dizi isim görürsünüz. Her ismin yanında, aday hakkında aşağıdakiler gibi daha fazla bilgi göreceksiniz:
  • Yetenekleri
  • Çalıştıkları belirli platformlar
  • Deneyim
  • Konum
  • Vize detayları
  • Taşınmaya açık olup olmadıkları
Hepsi bu değil. Burada adayların özelliklerine göre oluşturulan listeler de bulunmaktadır. Örneğin, yalnızca Python geliştiricilerini içeren bir listeye doğrudan gitmek isteyebilirsiniz. Veya yeni müsait adaylar sizi cezbedebilir. Gereksinimleriniz ne olursa olsun, aramanızı daraltabilir ve aradığınız yeteneğin profili hakkında istediğiniz kadar spesifik olabilirsiniz.

Etkin listelemenin faydaları nelerdir?

Etkin listeye almanın en önemli faydaları, size zaman kazandırması ve dünyanın dört bir yanından en iyi yetenekleri belirleme konusunda sizi sürücü koltuğuna oturtmasıdır.
İlgilendiğiniz bir aday gördüğünüzde, güncel bir özgeçmiş görmek için profiline tıklayabilirsiniz. İlerlemek istiyorsanız, ajansta uygun kişiyle tek tıkla iletişime geçebilirsiniz.
Bir profili incelediğinizde ve meslektaşlarınızla fikirlerini almak için paylaşmak istediğinizde, bu da basit bir işlemdir. Profili onlarla e-postada veya LinkedIn ve WhatsApp dahil olmak üzere çeşitli diğer platformlarda paylaşabilirsiniz.
Bu şekilde dış kaynak kullanarak, en çok talep gören işler için en iyi yetenekleri bulmak için veritabanlarını araştırmak için başka birine bağımlı olmaktan kurtulursunuz. 

Çözüm

Teknoloji ve inovasyon kullanımında bu kadar yaygın olan dış kaynak endüstrisinin dijital devrimi kucaklayan ve teknik ilerlemelerden yararlanan bir çözüm geliştirmesi kaçınılmazdı. 
Bu çözüm, dış kaynak kullanımının verimliliğini ve etkinliğini artırmak ve en iyi yetenekleri hızlı bir şekilde sunmak için en son teknolojiden yararlanan bir yöntem olan hotlisting'dir. Ve dış kaynak kullanımının geleceği olarak kendini sağlam bir şekilde kabul ettirdiği için 2022'de büyük bir büyüme yaşayacağı tahmin ediliyor.
Hotlisting'in işletmenizi bir sonraki seviyeye taşımaya nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin. Bugün iletişime geçin.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültenlerimiz için kayıt olabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

SM hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.