EN

TEKNİK MAKALELER

BT İşe Alım Süreçlerinde Dışarıdan Danışmanlık Almanın Faydaları Nelerdir?

Teknoloji sektörü çok hızlı büyüyor. Bu durum, açık pozisyon için uygun olan kalifiye profesyonelleri bulmayı şimdiye dek olmadığı kadar zorlaştırıyor. Şirketler artık kendilerini ihtiyaç duydukları yeteneği bulabilmek ve elde tutabilmek için mücadele ederken buluyorlar. Dış kaynak teknoloji işe alım hizmetleri bu baskıyı ortadan kaldırıyor. Alanında yetkin BT işe alım uzmanları, büyük bir yetenek havuzundan faydalanmanıza yardım ederek zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlıyorlar.

Teknoloji sektöründe personel işe alımındaki zorluklar nelerdir?

Nitelikli iş gücüne yönelik yükselen talep, teknik adayların iş fırsatları söz konusu olduğunda kendi seçimlerini yapabilecekleri anlamına geliyor. Bu durum, doğru adayların nerede bulunacağı konusunda bilgi sahibi uzman eksikliği ile birleştiğinde şirketlerin boş pozisyonları doldurmakta zorlandığını görüyoruz.
 
Dahası, verimsiz işe alım süreçleri ilerlemeyi geciktirebiliyor. İşletmeler, kendilerini uygun olmayan adaylarla karşı karşıya buluyorlar veya bu alanda yetkin olmayan işe alım uzmanları, "teknik yeterlilikleri sorgulayamadıkları" ve adayları doğru rollerle eşleştirmedikleri için yetenekli adayları kaybediyorlar.
 
Neyse ki çözümü basit. Şirketler bir adım önde kalmak için dış kaynak teknoloji işe alım hizmetlerinden yararlanabilirler.

Dış kaynak teknoloji işe alım süreci nedir?

İşe alım süreci dış kaynak kullanımı, bir şirketin işe alım yapmak için dışarıdan bir sağlayıcıyla ortak çalışması anlamına gelir. BT işe alım danışmanı, doğru adayları kısa listeye almak için uzman platformlardan, geniş yetenek havuzundan ve sektör bilgisinden faydalanır.
 
Bu aynı zamanda işe alım uzmanlarının kendi zamanlarını sizinki yerine işe alım için harcamaları ve böylece günlük işlerinizden geri kalmamanız anlamına gelir.

Dış kaynak işe alım süreci nasıl işler?

InspireIT olarak teknoloji dış kaynak kullanımı konusunda uzmanız. Bu yüzden teknik işe alım sürecimizi müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda tasarladık. Özetle şöyle çalışır:
 

1.     İhtiyaçlarınızı analiz ederiz

Yüz yüze görüşmelerde iş ihtiyaçlarınızı analiz ederek başlıyoruz. Bu, şirketinizi tanımamıza ve neye ihtiyacınız olduğunu anlamamıza yardımcı oluyor.

 

2.     Doğru adaylara ulaşırız

Daha sonra kariyer portalları veya KURUM İÇİ yetenek veritabanımız aracılığıyla en uygun adaylara ulaşıyoruz.

 

3.     Aday kısa listesi oluştururuz

Her aday, bire bir görüşmede uzmanlık ve kişilik profiline göre değerlendirilir. Şirketinize mükemmel şekilde uyum sağlayacaklarından emin olmayı amaçlıyoruz.

 

4.     Son listeyi sizinle paylaşırız

Yeterli genişlikte bir yetenek yelpazesine sahip olduğumuzu düşündüğümüzde, pozisyon için doğru niteliklere sahip kısa listeye giren adayları size sunuyoruz.

 

Ekibimiz, sizin organizasyonunuzun bir parçası gibi hareket eder. Gayet normal olarak kendi şirketinizde bulunmayabilecek türde bir işe alım uzmanlığına biz sahibiz ve teknoloji rolleriyle ilgili nüansları anlıyoruz.

Dış kaynak teknoloji işe alım danışmanlığının faydaları

Daha kalifiye adaylara ulaşın

Doğru adayları işe almak için nerede bulabileceğinizi ve ne istediklerini bilmeniz gerekir. BT işe alım uzmanları bu alana odaklı şekilde çalışır ve adayların neye ihtiyaç duyduklarını anlar. Daha geniş bir yetenek havuzuna erişerek, doğru adayı bulma olasılığınız artar.

Ölçeklenebilir kalın

İşiniz büyüdüğünde, işe alım ihtiyaçlarınız da büyüyecektir. Dış kaynak BT işe alım danışmanlığı, zamanla yarıştığınız yoğun dönemlerinizde size yardım edecek birilerinin hazır beklediği anlamına gelir. Dahası, bu esneklik işler yoluna girdiğinde her an hazır olacağınızı bilerek, gerektiğinde işe alım faaliyetlerini küçültebileceğiniz anlamına da gelir.

Zamandan tasarruf edin

Ne zaman doldurulacak bir pozisyon olsa bu yapılacak daha çok iş olduğu anlamına gelir. Bazen harika bir aday hemen ortaya çıkabilir. Diğer zamanlarda, doğru eşleşmeyi bulmak daha uzun sürer. Şirketlerin işe alım için harcayacak sınırsız zamanı yoktur.

 

Dış kaynak kullanarak, bir sonraki adayı bulmak için değerli zamanınızı boşa harcamanıza gerek kalmaz. Bu iş uzmanları tarafından halledilir.

Çalışan performansını iyileştirin

Yanlış işe alım mevcut ekibe zarar verirken, iyi uyum sağlayan çalışanlar daha verimli olur ve ekibi geliştirirler. Uzman bir teknoloji işe alım firmasıyla çalışarak, aradığınız kişiyi bulma konusunda oldukça avantajlı bir konuma geçersiniz.

Türkiye'de BT işe alımı

InspireIT olarak, çok sayıda KURUM İÇİ uzmana sahibiz. En iyi teknoloji yeteneklerini kazanmak için İstanbul'daki ofislerimizden dünyanın dört bir yanındaki şirketlerle yakın bir şekilde çalışıyoruz.
 
Ekibimiz, analizlerine ve derin sektör bilgilerine dayalı olarak şirketiniz için en uygun teknoloji çözümlerini sunar. Uzmanlarımızdan biriyle iletişime geçmek için info@inspirit.com.tr adresine e-posta göndermeniz yeterli.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültenlerimiz için kayıt olabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

SM hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.